Za krásami coworkingu III: Hubhub Praha
- 14. prosince 2018
- Obrazem
- Design
- Interiéry
- Realizace
- autor: Lucie Sigmundová

V dalším díle našeho coworkingového seriálu se podíváme do Prahy, kde vznikl první český HubHub. Je hravý, inspirativní a v tuto chvíli už také obsazený. Coworking na exkluzivní adrese nedaleko Václavského náměstí hlásí po pouhých pár měsících fungování plné kapacity a plánuje rozšíření. Kromě skvělé polohy nabízí i designové interiéry od Studia Perspektiv, které je několikanásobným držitelem ocenění Zasedačka roku.
Architekti ze Studia Perspektiv, Martin Stára a Ján Antal, se nechali inspirovat duchem coworkingové sítě, jejíž filozofií je sdílení, networking a neutuchající energie. Sdílené kanceláře proto kombinují kov s výraznými sytými barvami. Ihned po příchodu ví každý návštěvník přesně, kde se ocitnul, protože jej vítá takřka nepřehlédnutelná, sytě žlutá kovová recepce.
Hubhub byl navržen tak, aby poskytoval dostatek soukromí a současně místo pro networking. Vnitřní terasa a atrium formují prostor, a vytvářejí tak řadu oblastí různých rozměrů. Zatímco část kolem vstupu je určená pro freelancery a jednotlivce, v severovýchodním křídle u ulice Na Příkopě najdou své místo větší týmy a celé společnosti. Obě části propojují dvě velké kuchyně.
Telefonní budky, herní zóny či zasedací místnosti jsou dnes u velkých sdílených kanceláří samozřejmostí, novinkou HubHubu jsou ale 2 spací boxy, ve kterých je možné nerušeně relaxovat. Pod jednou střechou je proto možné pracovat, odpočívat u PlayStationu, domluvit si schůzku, zarezervovat zasedačku nebo si zdřímnout. Pražští „hubhubisté“ mají k dispozici plochu o celkové rozloze 2 000 m2 a více než 250 pracovních míst.
Evropská síť hubů
V HuhHubu je možné pronajmout si jedno pracovní místo nebo rovnou celou kancelář. Mezi členy sdílených kanceláří dnes patří Letgo, Martinus.cz, analytický startup Exponea nebo ProductBoard Huberta Palána.
Za HubHubem stojí společnost HB Reavis, která buduje mezinárodní síť hubů v evropských metropolích. Celkem tři huby už vnikly v Bratislavě a Varšavě. „Vytváříme mezinárodní síť kontaktů, díky které pak naši členové mohou rozvíjet své projekty ve středoevropském prostoru i mimo něj,“ popisuje Natália Kisková, manažerka projektu HubHub.
Pražský coworking je čtvrtý v pořadí a patrně ne poslední. Společnost plánuje vybudovat huby i v dalších částech Evropy včetně Maďarska, a pokrýt tak celý region V4.
Jako huby po dešti
Coworkingům se v Česku nebývale daří a důkazem je i to, že pražský HubHub se bude rozrůstat. Ve stávající budově Na Příkopě se plocha rozšíří o dalších 1 500 m2 a vznikne úplně nový HubHub v Paláci ARA v centru města, který bude mít na starost Studio Reaktor.
HubHub Praha
Architekti: Martin Stára, Ján Antal (studio Perspektiv)
Spolupráce: Vojtěch Hasalík, Kateřina Burešová, Andrej Tušan
Dokončení projektu: 2018
Prosklené příčky: Micra I, Micra II
Plocha: 2 000 m2