Za krásami coworkingu II: Impact Hub Brno

Impact Hub je celosvětová síť sdílených pracovních center. U nás fungují Huby hned tři: v Praze, Brně a Ostravě. Podívali jsme se na ten brněnský, který sídlí v industriální hale ze 70. let a patří k největším Hubům na světě.

Impozantní Hub s celkovou plochou 3 450 m² se nachází v industriální hale bývalého Výzkumného ústavu pletařského. Za jeho současnou podobou stojí architekti ze studia RA15, kteří v maximální míře ponechali budově její původní ráz a tím také zachovali historickou hodnotu místa.

Open space v prvním patře

Zajímavě řešená budova měla průmyslovou halu nezvykle umístěnou v prvním patře. Ta je zastřešená obrovskými příhradovými ocelovými vazníky na několika železobetonových sloupech.

Dnes se právě tady nachází srdce celého objektu. Centrem prvního patra se stal open space s barem, po jehož okrajích vznikly trakty najímatelných kanceláří a jednacích místností. Ze všech jde přitom vidět do hlavní haly, kde probíhá veškerý život.

V Impact Hubu Brno se nachází 40 samostatných kanceláří o různých velikostech, ty vůbec nejmenší nabízejí kapacitu pro 3 osoby. V Hubu jsou také konferenční místnosti a na čtyřicet míst pro členy pracující v otevřeném prostoru, kteří se tady střídají v průběhu celého dne. Pro ty, co preferují stálé místo, jsou k dispozici fixní stoly v přízemí a v galerii nad open space.

Kulisa Brna za zády

Působivá je zasedací místnost, která nově vznikla na střeše. Tzv. Sky Room nabízí k jednání unikátní kulisu Brna. Navíc jej doplňuje venkovní terasa s posezením.

Samozřejmostí jsou u coworkingového centra i relaxační zóny. Impact Hub přitom nezapomíná ani na prostory určené k nezbytným videohovorům. Mají podobu odhlučněných budek, které poskytují dostatek komfortu i soukromí. Na schůzky, které dobou trvání nepřesáhnou 60 minut, je tu tzv. lounge.

Zázemí pro výběrová řízení

Hub nabízí fyzický prostor všem těm, kdo potřebují místo k práci a zároveň vyhledávají zázemí komunity. V brněnském coworkingu pracují především „ajťáci“, ale najdete tady také odborníky z marketingu, právníky, stavební inženýry, lektory i překladatele. Čím dál častěji coworkingové prostory začínají využívat také personalisté k výběrovým řízením, protože jim zasedačky v Hubu poskytují neutrální půdu. Díky variabilitě prostor už zde proběhly i svatby, zvířecí veletrhy nebo módní přehlídky.

Specifikem Impact Hubu je to, že jde o propojenou mezinárodní síť, která funguje jako komunita.  To znamená, že se členové mohou spojit s kýmkoliv na světě nebo využít své členství při cestách. Brněnský Impact Hub má aktuálně téměř 600 členů. Pro zájemce, kteří si ho chtějí prohlédnout na vlastní oči, pořádá denně tzv. Hub Tour s komunitním manažerem.