Vločky, které po Vánocích neroztají. Vsaďte na dřevo

Pomalu, ale zato s neochvějnou jistotou nastává čas zdobení vánočních stromků. Pokud se vám zdají klasické baňky trochu fádní, zkuste to letos jinak, třeba se dřevem. Inspirujte se u designérské dvojice z Beskyd, která vystupuje pod značkou JAA ∞ TY. Na letošní Vánoce si připravila několik kolekcí vyřezávaných ozdob. Jemných, minimalistických a precizně zpracovaných.

 

Značku JAA ∞ TY tvoří ilustrátorka Kristýna Gregorová spolu se svým přítelem, uměleckým kovářem Josefem Klabanem. Jak sami říkají, každý se věnoval šťastně svému oboru, ale jak už to tak někdy bývá, jednoho dne je popadla chuť začít vytvářet něco nového. Tak se zrodily dřevěné dárkové a bytové doplňky JAA ∞ TY, které propojují tradiční řemeslo, moderní design a ilustrace.

Tyto Vánoce dvojice přišla s několika autorskými kolekcemi vyřezávaných ozdob. Nás nejvíc zaujaly Živoucí a Vločková, které minimalisticky zpracovávají tradiční vánoční motivy. Jsou důkazem, že dřevo a křehkost můžou jít ruku v ruce.

Vločková

Zdroj: JAA ∞ TY

Živoucí

Zdroj: JAA ∞ TY

Vločková je k mání v přírodní nebo stříbrné variantě, kolekce Živoucí se prodává v hnědém a přírodním provedení. Výhodou ozdob bez povrchových úprav je, že si je velmi jednoduše můžete přetřít sami a doladit tak do barev svého stromečku, ať už to bude fialová nebo korálová. Fantazii se meze nekladou.