Zrekonstruovaná Žižkovská věž obrazem

V rámci rekonstrukce Žižkovského vysílače, který byl v letech 1985 - 1992 postaven podle návrhu architekta Václava Aulického a inženýra Jiřího Kozáka jsme řešili komplexní komerční využití restauračních a vyhlídkových prostor. S odkazem na mašinismus, konstruktivismus a utopické vize architektury minulého století, jsme použili řadu futuristických prvků. Ty můžeme nalézt v samotné recepční části, které dominuje organicky koncipovaný recepční pult vyrobený z bílého sklo-laminátu.

V prvním výškovém modulu jsme zachovali stávající funkci restaurace a původní prostor rozčlenili. Ve vstupní části se nachází bar dekorovaný na míru vyrobenými skleněnými prvky, které symbolizují půdorys věže. Doprava se pak dostaneme do kavárny a neformálnější restaurace, která je členěna intimními polstrovanými boxy ve dvou výškových úrovních. Sezení maximálně zohledňuje největší kvalitu prostoru - výhled. Ze vstupní části vlevo ze pak dostaneme do do formálnější restaurace, která je vybavena, jako i ostatní prostory věže, židlemi od značky Vitra.

Opět dvě výškové úrovně jsou rozčleněny na míru navrženými organickými proplétanými drátěnými příčkami. Na stejném patře se pak ještě nachází noční bar, kterému dominuje opět podsvícený bar se skleněnými profily půdorysu stavby. Po litinovém točitém vřetenovém schodišti dekorovaném grafickými ilustracemi slavných světových televizních věží od studia Officina, se dostaneme do prostoru exkluzivního jedno-pokojového hotelu. Ten je opět vybaven mimo jiné mobiliářem i doplňky značky Vitra a obložen hladkým dřevěným obkladem.

Za zasklenou stěnou se pak nachází bílá koupelna s volně stojící vanou. Vyhlídkový modul je vybaven závěsnými křesly Bubble od Eero Aarnia a centrálním multifunkčním organickým objektem, který lze využít k sezení i jako djského pultu.

TV TOWER

Realizace: 2009 – 2012
Lokalita: Praha 3 – Žižkov
Autoři: MgA. Adam Jirkal & MgA. Jerry Koza
Autorizovaný inženýr: Ing. Tomáš Kalhous
Spolupráce: Ing. Arch. D. Matoušová & MgA. P. Nový & Ing. Arch. V. Markvart

   9

8

7

6

5

4

3

2

Foto: Tomáš Souček

Autor: red