Imaginativní Ultra Violet, srdcovka Heart Wood. Inspirujte se barvami, které tento rok určují trendy

Přední světoví výrobci barev každoročně vyhlašují Colour of the Year. Pro Pantone je tou nejjasnější hvězdou mezi barvami Ultra Violet, která má komunikovat originalitu a vizionářství. Naopak společnost Dulux vsadila na poklidnější Heart Wood, která jde výborně kombinovat třeba právě s fialovou.

PANTONE: Ultra Violet 18-3838

Pantone Colour Institut pro rok 2018 vsadil na temnou, mysteriózní fialovou s číslem 18-3838. Ta nahradila loňský odstín svěží zelené s názvem Greenery, která celkově ladila s nástupem zdravějšího životního stylu. Je známé, že Pantone nikdy nevybírá barvy náhodně, naopak výběr barvy vždy odráží náladu ve společnosti. Je to reflexe toho, po čem je ve světě momentálně největší hlad.

Temná fialová tak nabízí zklidnění, historicky je spojována s meditací a útěkem od hektického světa. Ultra Violet se už stihla promítnout do světa designu i na přehlídková mola. A jak se dá použít v interiéru? Ultra Violet je výrazná barva, která přitahuje pozornost. Lze jí zvýraznit stěnu, dát vyniknout gauči nebo uměleckému dílu. Stejně tak může příjemně oživit prostor prostřednictvím menších doplňků či osvětlení.

DULUX: Heart Wood 10YR 28/072

Dulux Global Aesthetic Centre vyhlásilo barvu roku už popatnácté. Má název Heart Wood a dala by se popsat jako hřejivá růžová, starorůžová nebo kouřová. Také Heart Wood má nabízet především zklidnění, únik od každodenního shonu a neklidu.

Dulux barva roku symbolizuje srdce dřeva. Představuje přírodní uklidňující tón, který se dá skvěle kombinovat se širokou škálou barev. Nepřekvapivě se výborně hodí k loňské barvě roku Denim Drift. V kombinaci s paletou studených tónů modré a zelené vytváří příjemné harmonické prostředí. Neotřelý pár ale tvoří právě i s dramatickou Ultra Violet.

Jak může fungovat v domácnosti si prohlédněte ve videu:

[embed]https://youtu.be/KJ8R04eFhXU[/embed]

SHERWIN-WIILLIAMS: Oceanside SW 6496

Pro společnost Sherwin-Williams je letos jedničkou nepřehlédnutelná barva inspirovaná hlubokým oceánem a námořnickou modří. Oceanside je harmonické spojení sytě modré se smaragdovou zelenou. Lze ji zkombinovat s mnoha barvami. Okouzlující hravé kombinace vytvoří se sytě růžovou a žlutou, skvěle bude vypadat i s čokoládovou nebo dalšími odstíny modré. Výbornou volbou jsou i měděné kovové tóny.

V závislosti na použití a odstínu může být hravá a veselá, nebo působit relaxačním dojmem. Sherwood-Williams doporučil ke kombinaci Exuberant Pink SW 6840 nebo Honey Bees SW 9018 a modré In the Navy SW 9178 a Adrift SW 7608.

Inspirujte se v následujícím videu:

[embed]https://youtu.be/WDHg6w4poKs[/embed]

PPG: Black Flame PPG1043-7

PPG vyhlásili za letošní barvu roku Black Flame, která je spojením dvou klasických odstínů - černé a námořnické modré. Černá barva je elegantní, sofistikovaná a Black Flame je její jemnější verzí. Vznikla perfektní barva pro moderní interiér, která dává vyniknout ostatním prvkům v místnosti. Působí moderně a luxusně zvlášť v kombinaci s bílými, růžovými a měkkými pastelovými barvami. Použít se dá na strop, skříňky, interiérové i exteriérové dveře a další místa.