Těsně před tím, než se to stane

Současný britský fotograf Aaron Tilley je známý pro svá zátiší, která vás nenechají v klidu, při pohledu na ně vám totiž stoupne tlak. Záměrně jsou sestavena tak, aby se vám vyplavil adrenalin.

aaron-tilley-in-anxious-anticipation-designboom-03

Kinetické instalace zobrazují pohyb těsně před jeho naplněním - trochu si připadáte jako na hodinách fyziky - ale jejich zdánlivá statičnost klame, protože děj je dokončen ve vaší mysli  a přesně tím se Aaron Tilley a autoři editorialu Jordan Kushins a Kyle Bean baví.

aaron-tilley-in-anxious-anticipation-designboom-02

A tak jsou vejce rozbita o mramorovou desku, bílá košile potřísněna inkoustem, koule sjede po bublinkové fólii a betonové cihly roztříští sklenici šampaňského.

aaron-tilley-in-anxious-anticipation-designboom-04

Fotografie vznikly pro březnové “adrenalinové” vydání magazínu KINFOLK pod názvem In Anxious Anticipation a jejich autorem je Aaron Tilley, kterého si pro jeho grafický a konceptuální styl najímají časopisy jako Elle, The Gourmand Journal, Kinfolk, The Guardian, Vogue Italia, Adidas. V rámci své tvorby posouvá autor sebevědomě hranice komerční a produktové fotografie do oblasti umění.

Zdroj a fotografie

Autor: red