OFFICE
Green

Přepínejte mezi tématy z kanceláře nebo pro zelená řešení.

Tady by se princezna nevyspala. Zato dobrodruhy bydlení ve slámě nadchne

Skutečné princezny prý tlačí kdejaký hrášek, takže pro ně spaní na slámě nejspíš nebude. Pokud ale hledáte netradiční zážitky a nekoluje vám v těle zrovna modrá krev, můžete vyzkoušet staronový druh matrací: slamník. Ten se ukrývá v domečku celém ze slámy se střechou z plexiskla, která po nocích nabízí kouzelný výhled na hvězdnou oblohu. Pro prázdninové dobrodružství se vydejte do Pece pod Sněžkou.

Stylový domeček postavený z přírodních materiálů se jmenuje Slamák pod miliony hvězd. Vyrostl kousek pod Sněžkou po proudu řeky Úpy a skoro všechno tady je ze slámy. Je proto skvělým řešením pro dobrodruhy, kteří hledají netradiční zážitky.

Dominantou Slamáku je velká velká slaměná postel a částečně průhledná střecha. Dále v něm najdete malé posezení a několik doplňků. Na spaní je skvělý a také praktický. Sláma je navzdory očekávání pohodlná, má skvělé tepelně-izolační vlastnosti, nesaje vlhkost a navíc jde o snadno dostupný materiál.

Aby byl zážitek ze spaní na slámě dokonalý, je domek postavený skoro celý z přírodních materiálů z blízkého okolí. Balíky slámy jsou  z farmy v Mladých Bukách, pruty na spojení z náletových dřevin v okolí. Na podlahu byly použity staré palety a zbytek dřeva byl zachráněn před spálením. Jediným kompromisem je průhledná střecha z plexiskla a vruty použité na spojení. Ubytovat se tady mohou ubytovat dvě osoby, které netrpí alergiemi.