Tady by se princezna nevyspala. Zato dobrodruhy bydlení ve slámě nadchne

Skutečné princezny prý tlačí kdejaký hrášek, takže pro ně spaní na slámě nejspíš nebude. Pokud ale hledáte netradiční zážitky a nekoluje vám v těle zrovna modrá krev, můžete vyzkoušet staronový druh matrací: slamník. Ten se ukrývá v domečku celém ze slámy se střechou z plexiskla, která po nocích nabízí kouzelný výhled na hvězdnou oblohu. Pro prázdninové dobrodružství se vydejte do Pece pod Sněžkou.

Stylový domeček postavený z přírodních materiálů se jmenuje Slamák pod miliony hvězd. Vyrostl kousek pod Sněžkou po proudu řeky Úpy a skoro všechno tady je ze slámy. Je proto skvělým řešením pro dobrodruhy, kteří hledají netradiční zážitky.

Dominantou Slamáku je velká velká slaměná postel a částečně průhledná střecha. Dále v něm najdete malé posezení a několik doplňků. Na spaní je skvělý a také praktický. Sláma je navzdory očekávání pohodlná, má skvělé tepelně-izolační vlastnosti, nesaje vlhkost a navíc jde o snadno dostupný materiál.

Aby byl zážitek ze spaní na slámě dokonalý, je domek postavený skoro celý z přírodních materiálů z blízkého okolí. Balíky slámy jsou  z farmy v Mladých Bukách, pruty na spojení z náletových dřevin v okolí. Na podlahu byly použity staré palety a zbytek dřeva byl zachráněn před spálením. Jediným kompromisem je průhledná střecha z plexiskla a vruty použité na spojení. Ubytovat se tady mohou ubytovat dvě osoby, které netrpí alergiemi.