StarsBOX – kabriolet mezi útulnami vyhrál BIGSEE Award

Červenec 15, 2021 | autor: Jan Gerych | Foto: Sarah Repelli a Stefano Nappi

Moderní verze ligurské alpské pastevecké boudy skýtá přístřeší na noc, stejně jako zážitek z hvězdné oblohy a spaní pod širákem. 

 

GARESSIO, ITÁLIEFabio Revetria a Lara Sappa navrhli horskou útulnu StarsBOX jako krátkodobé útočiště s luxusní funkcí. Když dovolí počasí, můžete si sklopit střechu jako v kabrioletu a pozorovat hvězdy. 

Zdroj Studio Officina 82
Foto Sassi Farias

 

Architekty ze severoitalského studia Officina 82 k jednoduché, leč sofistikované konstrukci inspirovaly tradiční pastevecké chýše z ligurských Alp, sestavit se však dají snadno kdekoli. Autoři svým patentem přispěli k propagaci uvědomělé turistiky. Spolu se společností Saglietti Group založili projekt StarsBOX, který usiluje o vytvoření mezinárodní sítě StarsBOX Constellation. Jejich hvězdné boudy najdete už kromě Itálie také v Německu, Chorvatsku a Japonsku. 

Foto Simone Mondino a Romina Manassero

 

BIGSEE Awards je slovinská cena pro architekty a designéry ze střední a jihovýchodní Evropy. Vychází z přesvědčení, že tento region 340 milionů obyvatel a 21 zemí se zapeklitou historií je ta nejkreativnější oblast na světě. Udílí se v kategoriích od architektury, přes produktový, interiérový, módní a dřevěný design, až po design turismu. Právě v poslední zmíněné kategorii letos zazářila italská StarsBOX. 

Foto Nicoló Rinaldi
Foto Sergio Bolla

 

StarsBOX

Studio Officina 82

BIGSEE

Autor: Jan Gerych