SMART-i-WALL® na VUT. Interakce v akci

Vysoké učení technické v Brně (VUT) se může pochlubit inovovanou recepcí budovy rektorátu v Antonínské ulici. Technologickým základem jsou interaktivní příčky SMART-i-WALL®, které de facto fungují jako 65palcové tablety. 

 

V recepci jsou instalované elegantní skleněné příčky, které v tomto případě ani tak nedělí prostor, jejich funkce je spíše interaktivní. Projektory přenáší na speciální vrstvu skel bezrámových příček obraz, který může návštěvník ovládat dotykem. Skleněná příčka kromě obrazu nabízí také zvukovou kulisu, kterou vytváří 4 transducery, které rozeznívají celé skleněné příčky.

smart-i-wall-vut02

Systém SMART-i-WALL® představuje kompletní řešení vyvinuté a patentované slavkovskou společností LIKO-S. Interaktivní příčky obvykle nacházejí uplatnění v kancelářských realizacích, ale k vidění je i v muzeu, nebo dokonce  vnáší do běžné kancelářské příčky dotykovou technologii, která ji tak změní na multimediální nástroj.

Společnost mimo jiné vyvinula vlastní systém gest – kromě gest známých z dotykových zařízení je například možné všemi pěti prsty zvyšovat hlasistosti. Systém pracuje až z deseti body dotyku, tedy všemi deseti prsty.

RECEPCE REKTORÁTU VUT
Název projektu: Rektorát VUT
Místo realizace: Brno
Rok realizace: 2017
Produkty: SMART-i-WALL

smart-i-wall-vut04

Autor: red