Skočte si na LUSTR. V Praze probíhá přehlídka současné autorské ilustrace

Nahlédněte do fantazie ilustrátorů. V Praze probíhá od 4. do 10. října festival LUSTR, který představuje to nejlepší a nejnovější ze současné české i zahraniční ilustrace. Kromě toho nabízí sérii workshopů, přednášek, koncertů a projekcí.

LUSTR nejsou jenom obrázky na zdi, ale rozmanité instalace více než 50 vybraných autorů. Na vernisáži se seznámíte s autory a poznáte tváře a ruce, které jindy kreslí v ústraní.

„Ilustrátoři jsou většinou nenápadní obyvatelé města. Když ale projdou zdí, symbolickou hranicí do své mysli, stávají se moderátory fantastického světa, jeho příběhů a tím i jeho hrdiny. Stejně tak mohou návštěvníci LUSTRu projít zdí Hybernské 4 a nahlédnout do ilustrátorského zásvětí,“ říká ilustrátor Michal Bačák.

Ze zahraničních ilustrátorů se na LUSTR přijedou představit Ori Toor (Tel Aviv), Miguel Ángel Camprubí López (Madrid), Beatriz Ramos a Judy Mam s projektem DADA.NYC (New York), PATRYCJA PODKOŚCIELNY (Gdaňsk).

LUSTR 2017, zdroj: www.lustrfestival.cz

Od čtvrtka do středy čeká na návštěvníky celá řada workshopů a přednášek. V sobotu třeba Rozanimuj se!, který vede španělský ilustrátor Miguel Ángel Cmaprubí López. V neděli povypráví o Character designu a počítačových hrách Michal Ivan. V pondělí pak začínají workshopy pro registrované, třeba Masterclass s izraelským ilustrátorem a mistrem GIFů Ori Toorem. Program ve středu zakončí ilustrátorská soutěž RAW, která je otevřená pro všechny ilustrátory.

Festival LUSTR

  • 4.–10. 10. 2018
  • Hybernská 4, Praha 1
  • Festival se koná v prostorách Kampusus Hybernská FF UK
  • Výstava je otevřena 5. 10. – 10. 10. denně od 9:00 do 21:00

Vstupné

  • V předprodeji: 200 Kč dospělé, 100 Kč zvýhodněné (děti 6 – 15 let, senioři)
  • Na místě: 220 Kč dospělé, 120 Kč zvýhodněné (děti 6 – 15 let, senioři)