Rekonstrukce interiéru na míru od ateliéru Konceptual

Leží vám v hlavě rekonstrukce bytu ? Zvažujete, zda nakoupit líbivý švédský nábytek, nebo se obrátit na architekta? Práce architektky Barbory Mluvkové z atelieru Konceptual nás přesvědčila o tom, že se to vyplatí. 

rekonstrukce_bytu_konceptual_3

„Architekt je partnerem od návrhu po jeho realizaci. Díky němu se můžete spolehnout, že prostředky na bydlení budou vynaloženy účelně a tak, aby investici zhodnotily nejen po finanční stránce,“ míní architektka.

rekonstrukce_bytu_konceptual

Nová dispozice 3kk / původní dispozice 3+1

 

Byt o dispozici 3+kk se nachází v pražských Vršovicích v poválečné cihlové výstavbě, která je charakteristická menšími velikostmi místností. V návrhu tedy došlo ke spojení obývacího pokoje a ložnice, kuchyň byla přesunuta do nově vzniklého většího obytného prostoru. V dalších dvou pokojích se nachází ložnice majitelky bytu a hostinský pokoj pro syna, který dlouhodobě žije v zahraničí.

rekonstrukce_bytu_konceptual_7

„Tvorba je pro mně dialog s klientem. Jako hlavní témata při navrhování vnímám jednoduchost, udržitelnost a funkčnost,“ uvedla architektka Barbora Mluvková.

rekonstrukce_bytu_konceptual_19

Hlavními motivy návrhu bylo světlo, čistota, jednoduchost a přírodní materiály. V bytě byly zachovány původní parkety, dubové dřevo se tak stalo určujícím prvkem interiéru. Doplněno je pouze bílou a šedou. Jedinou výraznější dekorací jsou původní a nově navržená svítidla. Časem budou doplněny autorské grafiky a malby.

14

„Oslovuje mě jednoduchost v mnoha jejích podobách. Ať už jde o nekomplikovaná tvarová řešení v mých realizacích či o přímou cestu k hledání ideálního řešení pro klienta. Umění naslouchat není fráze, je to nutnost, která má na výsledek mé práce zásadní vliv. Radost z kvalitně odvedené práce je pro mě nejsilnějším zdrojem energie a další inspirací. Uznávám důslednost. K zakázkám přistupuji bez předsudků a individuálně. Vždy poskytuji takový servis, s nímž mohu ve výsledku spojit svoje jméno,“ uvedla architekta.

rekonstrukce_bytu_konceptual_13

Rekonstrukce bytu

Autor: Konceptual, Barbora Mluvková
rozloha: 77 m2
Lokalita: Praha 10 - Vrsovice
Projekt: 2014-2015
Realizace: 2015
Produkty: dvere Sapelli, koupelna Proceram, stínění Styltex, židle Vitra, sedačky Polstrin, nábytek na míru včetně jídelního stolu a kuchyňské linky, parkety byly repasovány
Fotografie: Josef Neumann

rekonstrukce_bytu_konceptual_17

KONCEPTUAL
Partneři: Ing. arch. Barbora Mluvková, Ing. arch. Šimon Vojtík, Ing. Karel Stejskal
Motto: Jsme architektonické studio hledající v každém úkolu vnitřní smysl. Nabízíme individuální přístup, zapojení klienta do tvůrčího procesu a komplexní služby na poli architektury a urbanismu.
Specializace: Od malého měřítka tvorby nábytku s důrazem na detail přes návrhy rodinných domů až po územní plánování. Vždy jsme připraveni vám nabídnout kompletní služby od počátečního návrhu až po výslednou realizaci projektu.

28-copy

Ing. arch. BARBORA MLUVKOVÁ
narozena 1983 v Praze

Vzdělání
2003–2010
České vysoké učení technické, Praha, Česká republika
Fakulta architektury

Studijní stáže
2008–2009
Pontificia Universidad Católica del Perú, Lima, Peru
2 semestrální studijní pobyt v rámci mimoevropských bilaterálních dohod ČVUT
Studium na Fakultě architektury, Fakultě umění (fotografie) a Fakultě žurnalistiky (fotografie)
2006–2007
Università IUAV di Venezia, Benátky, Itálie
2 semestrální studijní pobyt v rámci programu Erasmus
studium na Fakultě grafického designu (grafický design a fotografie)

Pracovní zkušenosti:
2012–současnost KONCEPTUAL - zakládající člen ateliéru
2013–2014 Archum architekti s.r.o. - zakládající člen ateliéru
2007–2012 Atelier L s.r.o.

rekonstrukce_bytu_konceptual_24

Autor: red