Předvánoční stres v berlínské hromadné dopravě mírní jedlé konopné jízdenky

Prosinec 17, 2021 | autor: Jan Gerych | Foto: Berliner Verkehrsbetriebe

Dnes máte poslední příležitost zakoupit jízdenku v ceně 8,80 € pro zóny A a B a užít si jízdu bez stresu.

 

BERLIN – Neobvyklá kampaň provozovatele hromadné dopravy Berliner Verkehrsbetriebe upozorňuje na to, jak nám stres kazí předvánoční náladu. Jako řešení nabízí speciální edici jedlých jízdenek napuštěných konopným olejem, který není psychoaktivní nebo omamný. 

Jízdenky pro pasažéry dojíždějící do města za prací jsou vyrobeny z obyčejného jedlého papíru a stojí 8,80 €. Neobsahují CBD, THC ani žádné zakázané látky, jsou napuštěné třemi kapkami konopného oleje, který zmírňuje nervozitu a neklid. Dopravní podnik však upozorňuje, že platí pouze neporušená jízdenka, a tak vyzývá cestující, aby s konzumací vydrželi až po skončení jízdy. Kampaň probíhá ve dnech od 13. do 17. prosince. 

Německo se chystá liberalizovat užívání marihuany a legalizace je na spadnutí i na Maltě. Léčivé kanabinoidy CBD zažívají v poslední době masivní komerční rozmach, pěstování konopí však zůstává stále problémem. Na podzim začala česká policie stíhat ženu z Přerovska za výrobu léčivé konopné masti a hrozí ji za to vězení. Ještě hůř je na tom muž na Slovensku, kterého tamní soud (zatím nepravomocně) odsoudil na dvacet let a hodlá zabavit jeho rodinný dům. Zničí život jemu i rodině za to, že rozdával blízkým lidem mast na bolest kloubů. 

Das Hanfticket

Autor: Jan Gerych