Přednáška: Design interiéru, který léčí

Veronika Kotradyová z bratislavské fakulty architektury bude 4. října přednášet na téma Design interiéru, který léčí. Přednáška pro registrované zájemce se uskuteční v centru sočasného umění DOX v Praze od 13 hodin.

Vstupenku si můžete zajistit na webu soutěže Interiér roku, kapacita je omezena na pět desítek míst, cena je 2 950 korun, volná místa jsou stále k dispozici. Přednáška doc. Ing. Veroniky Kotradyové Ph.D. z cyklu Echo Living Fora nazvaná Design interiéru, který léčí je výsledkem tříletého výzkumu desetičlenného týmu bratislavské Fakulty architektury sledujícího klíčové téma Interiérový design jako nástroj prevence a léčení civilizačních chorob. V ceně vstupenky na pětihodinovou přednášku je kromě občerstvení i kniha autorky (328 stran), která téma shrnuje pod názvem Komfort v mikroprostredí.

Kotradyová nastínila obsah svého tématu už na Living Foru v Centru současného umění DOX v dubnu 2016. Během  dvaceti minut ale nemohla pokrýt všechny vrstvy výzkumu, na němž pracovala řada odborníků.

O přednášející

veronika-kotradyova

Veronika Kotradyová, nar. 1974 v Košicích, od roku 2002 působí na Fakultě architektury STU v Bratislavě a v rámci výzkumu i tvorby se už dlouho věnuje vztahu lidského těla, mysli a prostředí. Vystudovala obor Design nábytku a interiéru ve Zvoleně. Své zanlosti rozšířila řadou zahraničních stáží a je zakladatelkou BCD lab / Body Concious Design laboratory.

Kotradyová v rámci přípravy přednášky čerpala z následujících vlastních výzkumných stáží a projektů:
1/ výzkumný pobyt na UC Berekeley, College of Environmental design, 2/ výzkumný projekt Principy tvorby bytového interiéru, 3/ výzkumný projektInteriérový design jako prostředek prevence a léčení chorob, 4/ výzkumný pobyt na pracovišti vídeňského profesora Teischingera věnovaný tématuInteraction of Wood and Human. aj. Na základě těchto projektů v současnosti pod vedením Doc. Kotradyové vzniká VŠ učebnice Design s ohledem na člověka.

Harmonogram

13.00–14.30 přednáška
14.30–14.45 pauza s lehkým občerstvením
14.45–15.00 přednáška
15.00–16.30 pauza s lehkým občerstvením
16.30–18.00 přednáška
18.00–19.00 volná diskuze

Autor: red