Podcast: Reklama ve veřejném prostoru vizualizuje nedostatek systému ve státní správě a samosprávě, říká Veronika Rút Fullerová

Březen 10, 2021 | autor: Jan Gerych | Foto: Jiří Hloušek

Mám hrozně radikální názory, já bych žádný podcasty dělat neměla - brand specialistka a grafická designérka na volné noze o boji s vizuálním smogem, stylizaci Boha jako dědečka, kultivaci veřejného prostoru a manuálech.  


V Brně policie udává, že až 50% billboardů je nelegálních. To je průšvih i pro legální agentury, které pracují s outdoorovou reklamou. Devalvuje to hodnotu legálních nosičů. Vím, že se to dělalo tak, že se někam dal billboard a čekalo se, jestli na to někdo přijde a případně se to pak povolovalo. Pokud můžeš cokoliv a není nikdo nad tebou, tak děláš cokoliv. Ze všech těchto důvodů je nutné to zregulovat." 

Nevyléčí to podvodníky, veksláky, šmelináře, to tady s námi bude ještě hodně dlouho. Je ale důležité, aby to nějak uchopila samospráva, aby to dostalo řád, aby člověk, který chce v outdooru legálně podnikat, nebyl bit, že vedle si nějaký Véna staví nelegální billboardy a je zvýhodněný, protože nikomu nic neodvádí." 

Je to dost nepěkná vizitka a dost svíravý pocit, že to tady do takové míry nefunguje. Že je to až tak špatné, že to není jen v reklamě, ale v podstatě úplně ve všem kromě finančáku, ten funguje. Je potřeba to tady zresetovat a chtělo by to armádu velice schopných lidí, kteří jsou pro to nadšení a chtěli by na tom participovat."  

Zjistila jsem, že jsem žila mimo komfortní zónu několik let, docela drsným způsobem a moc to nebylo potřeba, nejsem si jistá, že to k něčemu bylo. Je dobré se občas zastavit a zamyslet se nad tím, co člověk a proč dělá. Říkáš si, tam musím být, tam budou super lidi, tak chci jít. Ale je nutné to všecko brát jako práci a nějak si to nadávkovat, aby se z toho člověk nezbláznil."

Já jsem člověk, který miluje ty systémy, procesy, manuály a nastavování."
Když můžeš, tak musíš. Když víš jak, tak už je to jenom o tom dostat se na tu pozici, kde to můžeš ovlivnit." 
Kdyby mně nemocnice zadala logo, tak nebudu dělat logo, vím přesně, které ty procesy by potřebovaly přenastavit. Jde o to propojit profesionály, aby se postarali o tu odbornou věc."    

VeronikaRut.com

Celý podcast si poslechněte na SpotifyAnchor.fm nebo Apple Podcasts

Autor: Jan Gerych