Podcast: Neprofilujeme se jen realizacemi, říkají architektky Cosa Barbora Šimonová a Markéta Mráčková

Únor 12, 2021 | autor: Jan Gerych | Foto: Jiří Hloušek

Kulturní družstvo Cosa loni vyneslo Barboře Šimonové a Markétě Mráčkové nominaci na architekta roku. Založily je, aby zastřešily škálu aktivit, kterým se spolu s projektováním věnují. 

 

„Má se člověk snažit o nějaké větší věci, získávat větší zakázky, a nebo si má dál hledat nějaká svoje menší témata a zůstat tak trošku v undergroundu?" 

„Přemýšlíme spíš nad tím, jak si udržet částečně tu volnou ruku, abychom se mohly zajímat i o něco jiného než o ty svoje realizace, rekonstrukce a architektonické úkoly. Protože máme pocit, že když nebudeme mít čas přemýšlet nad tím, co bychom chtěly dělat kromě toho, co vám kdo zadá, že se v tom trošku ztratíme a nebudeme už ty volnější věci dělat." 

„Stará budova Umprum potřebuje projít nějakou drobnou údržbou a drobnou rekonstrukcí, takže na tom s Romanem Brychtou a dalšími lidmi spolupracujeme. Je to takové vymalování."
„Říká se tomu vymalování, ale nebude to úplně za pár korun. Protože ta škola je prostě velká."

„Ta první píseň se jmenuje “Bude to bílý, černý, nebo maximálně šedý”, myslím, že teď se dostane na nějaké “štosy papírů” a “excelové tabulky”. Určitě to budou mnozí z vás znát ze své praxe."
„Už se tam dostává i “památková péče”."  

Celý podcast si poslechněte na SpotifyAnchor.fm nebo Apple Podcasts.  

Cosa

Autor: Jan Gerych