Papírový stromeček? Nebudete vedle, čeká na vás yeddle

Pomalu přichází čas, kdy je třeba pořídit stromeček. Ať už živý, umělý, nebo papírový, tradiční symbol nesmí na Vánoce chybět. Baví nás, když si materiál, který se používá na krabice od bot najde novou funkci a nový tvar.

 

A přijde nám ještě víc vtipné, když jde o něco pro mnohé z nás tak zásadního a podstatného jako je samotný symbol Vánoc, který má až posvátný charakter. Ne, nepředstavíme vám Ježíška z kartonu, ostatně papírový Betlém je notoricky známý, těšit se můžete rovnou na vánoční stromeček. Nebudete vedle, čeká na vás totiž kartónová jedle. A přitom nejde až o takovou revoluční novinku, umělé vánoční stromky z prkének nebo lepenky se prodávaly už v 19. století na vánočních trzích a přišly k nám z Německa. Takže "bektudruuts"!

Kartónovou jedli si můžete pořídit ve větší nebo menší variantě a podle nálady a prostoru pověsit na stěnu nebo postavit na zem. YEDDLE je stoprocentně skladovatelná a recyklovatelná. Tradičním ozdobám se meze nekladou, jenom pozor na svíčky, mohla by vzplanout.

 

Autor: Jana Hloušková

Zajímám se o architekturu, fotografii a ikonografii (vizuální hádanky: ikon – obraz, grafein – psát). Vystudovala jsem Památkovou péči se zaměřením na technické památky (Ostravská univerzita v Ostravě) a Teorii dějin výtvarných umění (Univerzita Palackého v Olomouci).