OFFICE ROKA ocenil kanceláře IBM Slovensko

Vítězem prvního ročníku soutěže OFFICE ROKA, slovenské obdoby klání Zasedačka roku, se staly kanceláře IBM Slovensko. Navrhli je May Kirk a Juraj Sumbal.

DSC_4114

Do soutěže OFFICE ROKA se přihlásilo celkem 60 firem, 34 jich odborná porota vybrala do užšího finále, kde odborníky nejvíce oslovila kancelář IBM, který navrhli May Kirk & Juraj Sumbal. Druhý jmenovaný působí v bratislavské kanceláři Sumbal + Priehoda. Office je umístěň v kancelářské budově Westengate v Bratislavě.

DSC_4861

IBM Slovensko: vzdušný a kreativní prostor

„Našim cieľom bolo vytvoriť vzdušný, motivujúci a zároveň funkčný kancelársky priestor. Takmer 1500 m² je rozvrhnutých na niekoľko zón. Základný koncept zahŕňa nadštandardne vybavené pracovné miesta, rokovacie miestnosti, oddychovú časť a zázemie,“ povedal výkonný riaditeľ IBM Slovensko František Lévárdy.

DSC_3888

Při tvorbě prostor byl kladen důraz na co největší množství detailů – od sladění barevnosti koberců, přes komponenty nábytku až po po stěny vytvořené v souladu s brandingem společnosti.

DSC_4362

Výsledkem je kreativní kancelářský prostor reprezentující nejnovější trendy. Důraz byl vzhledem k charakteru činnosti kladen na audiovizuální techniku pro online komunikaci.

DSC_4840

Dodavatelem prosklených příček a také mobilních stěn LIKO-Space byl slovenská pobočka společnosti LIKO-S.

DSC_4502

V kancelářích jsou rozmístěny LCD obrazovky, které přenášejí světové zpravodajství a interní firemní informace.

DSC_4174

Prostor openspace je členěn do osobních zón zástěnami, které zároveň fungují jako tabule, které mají podněcovat týmovou kreativutu.

DSC_4600

IBM Slovensko
Architekt: May Kirk & Juraj Sumbal
Rozloha: 1 500 m²
Místo: budova Westengate

Více informací o soutěži OFFICE ROKA ZDE.

DSC_4162

 

Autor: Jiří Hloušek

Šéfredaktor blogu archSPACE je fotografem, textařem a obdivovatelem dobré architektury. Absolvent FSS MU – Mediální studia a žurnalistika.