Od cihlové po zelenou. Seznamte se s barvami roku 2019

Rok 2019 je tady a s ním i nové barvy, do kterých se ponoří. Je jasné, že nás čeká pestrá škála hřejivých optimistických odstínů, na kterých se shodli Pantone, Dulux i Sherwin-Williams. Paletu doplňuje PPG se svou zelenou Night Watch, která evokuje útěk do bezpečí přírody. Podívejte se, které barvy budou tento rok vládnout.

 

PANTONE: Living Coral

Living Coral je podle Pantone ztělesněním energie, symbolem naší potřeby po optimismu a touhy si hrát. Je absolutním protipólem k tajuplné Ultra Violet z loňska. Optimistická, a přesto dostatečně tlumená až mírumilovná barva odkazuje k pulzujícímu životu pod vodní hladinou i bezpečí, které koráli pestrému kaleidoskopu živočichů poskytují. Stejně tak má Living Coral fungovat i v interiérech: oživí prostředí, povzbudí a současně poskytne útěchu v současném proměnlivém světě prostupeném sociálními sítěmi.

 

Zdroj: Pantone.com

DULUX: Spiced Honey

Stejně jako Pantone, i Dulux vyhlásil za barvu roku hřejivou pozitivní barvu, která jednak odkazuje k přírodě, jednak evokuje akci, energii a změny. Barva „kořeněného medu“ byla vybrána jako následovník loňské Heart Wood, která představovala útěk od hektického světa do bezpečí. Nyní je podle Duluxu ten pravý čas jednat a tento přístup demonstruje právě Spiced Honey. Spiced Honey je překvapivě víceúčelová a může být kombinována s celou řadou barev. Dulux sám doporučuje 4 palety, se kterými působí pokaždé jinak a přitom vždy nádherně.

Zdroj: dulux.co.uk

SHERWIN-WILLIAMS: Cavern Clay

Cavern Clay lze nejlépe popsat asi jako cihlovou, barvu pláží, kaňonů, pouští nebo pozdního letního odpoledne. Hřejivý odstín vytvoří veselé prostředí v kuchyni i v obýváku v kombinaci s jasnými barvami, přírodními materiály a svěžími rostlinami. Doplňkové materiály zahrnují kůži, jednoduché dřevořezy a květiny v elegantních květináčích. Cavern Clay to sedne s neutrálními tóny bílé, šedé a přírodní, skvěle vypadá i v kombinaci s hnědou, pastelově zelenou nebo denim.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=CW2mlCmMTK0[/embed]

PPG: Night Watch

Odklon od teplých energických barev představuje Night Watch, což je luxusní zelená, která znamená především návrat do náruče přírody. Společnost PPG tento výběr zdůvodňuje tím, že v dnešním hektickém světě toužíme po úniku na tiché místo. Krásné a bezpečné. A právě takové vykouzlíte s Night Watch, která poskytuje pocit klidu a zakotvení. Hluboká zelená skvěle funguje například na kuchyňských skříňkách, vchodových dveřích nebo na stěně jako barevný akcent.

Zdroj: ppgvoiceofcolor.com