Novinky z milánského veletrhu osvětlení září v portfoliu Light Works

Červen 07, 2019 | autor: red

Veletrh Euroluce, který se od roku 1976 koná každé dva roky v Miláně, už tradičně představuje výběr z těch nejinovativnějších řešení na poli interiérového a exteriérového osvětlení. I letos se do města designu sjely více než čtyři stovky vystavovatelů z celého světa s těmi nejzářivějšími novinkami.

 

S novými designy, materiály i barvami se na veletrhu představili také výrobci Marset, Fritz HansenTonone. Do portfolia společnosti Light Works tak přibyly zbrusu nové modely, které spojuje špičkový design a ty nejlepší technologie.

Marset Milana

Inovace pod taktovkou Katalánska

Katalánský výrobce Marset představil hned několik nových sérií produktů. Třeba impozantní svítidla Bohemia s průměrem přes půl metru. Lesklé stínidlo v červené, zelené či modré barvě sice přesvědčivě imituje sklo, ale pro jeho rozměry jej španělský designer Joan Gaspar vytvořil z polykarbonátu, který je nejen mnohem lehčí, ale také nerozbitný.

Marset Bohemia

Hlavní předností další z novinek, svítidel Milana, je takřka bezbřehá mobilita. Modulární systém zavěšení využívající protizávaží s nimi umožňuje hýbat horizontálním i vertikálním směrem s nekonečnou lehkostí. Precizní minimalistický tvar se nabízí v několika velikostech a černé i bílé variantě.

Marset Milana

Kolekce Ginger patří mezi stálice od Marset. Svítidla, která září měkkými teplými tóny, se poprvé představila ve fascinujícím provedení z leštěné mosazi. Mezi novinky patří i unikátní závěs, který kolekci umožňuje seskupit do bohaté instalace složené až z devatenácti světel.

Marset Ginger

Svítidla ze série Dipping Light byla vytvořena opakovaným máčením skleněných koulí do barvy. Tato výlučně ruční práce dala vzniknout originálním světelným a barevným efektům soustředných kružnic, ve kterých barva funguje zároveň jako stínidlo. I závěsná svítidla z kolekce Dipping Light je možné instalovat do uskupení takřka dvou desítek světel. Navíc nabízí také varianty nástěnných světel a stolních lamp.

Marset Dipping Light

Závěsná svítidla z kolekce Vetra z foukaného skla mají unikátní tvar uzavřeného difuzéru, který procházející světlo dokonale rozptyluje. Proto světla z kolekce opálově září, aniž by oslňovala. Největší část světelného proudu směřuje dolů, zbytek prosvětluje stínidlo. Na veletrhu se Vetra představila v tlumené oranžové barvě, která ještě zdůraznila světelnou kvalitu kolekce.

Barevně vyladěný Fritz Hansen

Také řada Suspence od výrobce Fritz Hansen se na veletrhu objevila v novém designu. Svítidla ve tvaru obráceného kalichu, jehož protažený tvar inspirovala sama tíha gravitace, jsou nově dostupná ve dvou nápaditých barevných variantách. Perlově béžová a vínově burgundská vynikají na svítidle, jež tvoří s kabelem jednolitý neporušený celek.

Fritz Hansen Supsence

Geometricky přesné Tonone

Nosným prvkem geometricky přesné kolekce Beads od holandského výrobce Tonone je rovnoměrně osvětlený kruh, který je ozářen v celé ploše. Jednoduché a minimalistické svítidlo, které se ve stylu industriálního designu nabízí pouze v černé barvě, je možné variabilně naklápět a umístit solitérně i v seskupení dalších světel.

Tonone Beads

LIGHT WORKS

showroom Vlastislavova 11, Praha 4 www.lightworks.cz

Autor: red