NEJEN BISTRO aneb JELENOVI PIVO NELEJ

To, že má Karlín černou duši už dávno není pravda… lehkou chůzí 15 minut od Florence se místo v přeplněném centru ocitnete ve vzdušné čtvrti plné příjemných bister a kaváren. Nám naposledy padlo do oka, Nejen Bistro, právě díky příjemnému interiéru.

Co zdi napoví? Studio MAR.S ARCHITECTS se rozhodlo respektovat historii objektu, holá cihlová zeď v kontrastu s keramickými obkladačkami, tak připomíná povodně z roku 2002, které objekt výrazně zasáhly.

Hledáte toalety? Neváhejte vstoupit do knihovny. Otevřený prostor, ve kterém není nic navíc, poskytuje přehled o tom, co se děje v kuchyni, v sále i na ulici. Akorát pokud hledáte toaletu, budete muset vstoupit do knihovny.

Milujete detaily? Tak to jste na správném místě. Autorem identity bistra je studio Dynamo Branding & design, které se nebálo použít palindrom v názvu podniku a pak se k němu sebevědomě vracet v dalších detailech. Uvidíme, kdo jich najde víc!

Málem bychom zapomněli, patrně jste se přišli najíst. Kromě toho, že zde chutně vaří současnou urban fúzi (local, bio, fresh a season), se bistro se soumrakem proměňuje v příjemnou vinárnu.

Realizace: MAR.S ARCHITECTS, Karlín, Praha, 2015

Nejen_Bistro_06 (1)

Nejen_Bistro_11

Fotografie Boysplaynice

 

Autor: Jiří Hloušek

Šéfredaktor blogu archSPACE je fotografem, textařem a obdivovatelem dobré architektury. Absolvent FSS MU – Mediální studia a žurnalistika.