Blue
Green

Přepínejte mezi tématy z kanceláře nebo pro zelená řešení.

Interiér roku 2016. Atypický loft v Hřebenkách od FORMAFATAL

 V konkurenci 127 interiérů přihlášených letos do soutěže Interiér roku odbornou porotu nejvíce zaujala práce architektky Dagmar Štěpánové. Loft s terasou v Hřebenkách v Praze. Pro byt navrhla 44 atypů. 

26_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Industriálně laděný byt se nachází v novostavbě developerského projektu. S komplikovanou dispozicí se architektka vypořádala díky řešení většiny interiérových prvků na míru. Celkem pro byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických designových kousků, převážně z 50. let minulého století.

04_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

„Vítězný interiér není jen vkusnou skladbou nábytku. Porota na něm oceňuje zejména fakt, že 44 předmětů a součástí interiéru bylo na zakázku vyrobeno podle autorského návrhu,“ řekl předseda poroty prof. Jiří Pelcl.

 21_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Rezidenční byt se rozkládá na ploše 85 m2 a k němu ještě náleží 50-ti metrová terasa s překrásným výhledem. Výtahem se můžete svést přímo do bytu.

15_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Architektka se k zakázce dostala relativně včas , a tak se jí podařilo zrušit dodávku všech standardů pro vybavení bytu, které prodejce nabízel . Z hlediska  celého konceptu interiéru byly standardy nežádoucí.

20_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

19_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

FORMFATAL: Všechno pryč

Nevyhnutelné byly také drobné stavební úpravy (rozvody elektroinstalací, změna velikosti stavebních otvorů,  rozvody vody a odpadů, přizdívky ). Prvním krokem bylo odstranění sádrových omítek na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni.  Odkryté betonové prefa dílce dávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu.

05_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Investor s vášní pro muziku a motorky si přál byt v duchu loftu.  Na podlahách jsou v celém prostoru  industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku podle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácí.

16_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Celý interiér je dotažený do sebemenších doplňků a dekorací od návrhu kuchyně přes návrhy sofa, postelí až po rozkreslení polštářů, výběr knoflíků a povlečení.

23_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Majitel bytu architektce zcela důvěřoval a pro navrhování interiéru dostala téměř absolutní svobodu. Jediným omezením byl rozpočet.

LOFT S TERASOU

Architekt: Ing. arch. Dagmar Štěpánová, FORMAFATAL
Místo: Hřebenky, Praha
Rozsloha: 85m2 + 50m2 terasa
Fotografie: BoysPlayNice

Více o soutěži Interiér roku ZDE.
18_Formafatal_LOFT_BoysPlayNice

Autor: Jiří Hloušek

Šéfredaktor blogu archSPACE je textařem, fotografem a obdivovatelem dobré architektury.