OFFICE
Green

Přepínejte mezi tématy z kanceláře nebo pro zelená řešení.

Letošní Designblok ovládá česká cukrárna

Česká cukrářská škola, která ve světě nemá obdoby, ovládla letošní Designblok. Jídlo je tématem, které se řeší napříč celou společností, od biomatek, hipstrů, chlapů v hospodě... každý v podstatě řekne, kde co snědl a jaké to bylo - sdílí se na Instagramu, Facebooku anebo "per huba". Stalo se také lajtmotivem letošní LFŠ v Uherském Hradišti, kterou ovládl vizuál švédského stolu. A tak nepřekvapí, že autoři hlavního konceptu Designbloku 2017  Veronika Jiroušková a Maxim Velčovský si zvolili českou cukrárnu. Česká cukrářská škola je totiž něco jako rodinné stříbro a ve světě nemá obdoby. Těšit se tak můžete na obří dorty a věnečky nebo stánek s perníky od českých a slovenských designérů.

46726-maximveronika1

"Na letošní téma jsme zareagovali vlastně po Česku. Byla by škoda, kdyby galeristé a kurátoři přijeli ze Západu do Prahy a viděli to stejné, co jinde, anebo řešili podobný témata, co řeší další design weeky. My téma jídla bereme z pohledu lidí žijících v týhle zemi, kteří se čtvrt století po revoluci učí péct chleba a vařit jídlo, protože kultura jídla tady byla vlastně strašně poddimenzovaná.  Současně přichází nová generace hipstrů, kteří zakládají podniky, kavárny a restaurace a na jídle zase záleží." (Maxim Velčovský)

2011258-p201710250651101

"Jde tam hlavně o zábavu a show. Při scénografii jsme naddimenzovali jednotlivé elementy z cukrárny, takže jsme tam například udělali obří dorty a věnečky. S designem jsme to propojili pomocí dřevěných a kamenných textur a struktur, přičemž je strašně zajímavý pozorovat, jak jednotlivé struktury, připomínají polevy a šlehačky. Bude tam i stánek s perníky se zdobením od českých a slovenských designérů a ilustrátorů. Pro nejmenší je připraveno duhové skákadlo ve tvaru hory Říp i s rotundou." (Veronika Jiroušková)

2011627-f201710260527801-2

Už po třetí se výstaviště v pražských Holešovicích stane místem konání největší přehlídky designu ve střední Evropě.  Tradičně nabídne na třech hlavních platformách to nejlepší, co lze v současnosti spatřit. V Superstudiu čekají na návštěvníky novinky světových firem. Například firma BROKIS si letos připravila svítidla ve tvaru obřích makrónek od Lucie Koldové. Openstudio ovládnou prodejní výstavy a kolekce designérů. Art House v Lapidáriu Národního muzea představí artefakty na pomezí umění a designu. Samozřejmě nebudou opomenuty ani studentské práce. Výběr nejlepších absolventských prací zahrnuje sekce Diploma Selection.

Zdrojinformace

 

 

 

Autor: Jana Hloušková

Zajímám se o architekturu, fotografii a ikonografii (vizuální hádanky: ikon – obraz, grafein – psát). Vystudovala jsem Památkovou péči se zaměřením na technické památky (Ostravská univerzita v Ostravě) a Teorii dějin výtvarných umění (Univerzita Palackého v Olomouci).