Křehký Mikulov - letní blok designu

Láká vás příjemné prostředí historického Mikulova, dobré víno a jste milovníci designu? V tom případě byste si neměli nechat ujít už šestý ročník festivalu Křehký Mikulov, který začíná právě dnes. O víkendu se prostředí mikulovského zámku stane totiž jevištěm současného designu těšit se můžete na celkem 18 vystavujících, galerií a designérských studií.

Hvězdou letošního ročníku je rakouský designér Matthias Kaiser, který se vyučil u japonských mistrů hrnčířů v Seto a Karatsu. „Jsem hrnčířem,” říká muž, který společně s chmara.rosinke spoluzakládal GanzNeueGalerie. Jeho fantastický porcelán a keramiku naleznete v zámeckém Gajdošově sále.

Těšit se můžete také na nevšedních kolekci váz KA Romana Šediny, kterou představí v rámci instalace galerie Křehký ve studovně zámecké knihovny. Vázy mají na první pohled jednoduchý tvar, pozornost se soustřeďuje na dekoraci - záznam prchavého okamžiku. „Při detailním zkoumání může divák objevit malé kousky keramické hmoty, které zachycují záměrný proces nedokonalosti vytáčení na hrnčířském kruhu,” uvádí Roman Šedina.

sedivy ka

Roman Šedina, kolekce váz KA

Co doporučujeme? Nenechte si ujít sobotní prezentace, výlet na kolonádu na Reistně nebo nedělní piknik na Svatém kopečku.

PROGRAM FESTIVALU KŘEHKÝ MIKULOV 2016 JE TU!

Zdroj a fotografie

 

Autor: red