Španělský designér si zbudoval skrytou „kancelář“ pod mostem

Španělský designér Fernando Abellana si zbudoval úkryt pod mostem. Skrýš, studio či kancelář a originální tak trochu guerillový experiment je nesmírně inspirativní. 

Když se o někom řekne, že nědko „bydlí pod mostem“, automaticky se chápe, že se jedná o člověka bez domova. Nutně to ovšem neznamená, že všichni, kdo nemají domov bydlí pod mostem. Většinou si najdou místo pro přebývání. Jedno takové objevil španělský designér samouk Fernando Abellana, přestože není bezdomovec. Aby všem klišé bylo učiněno za dost a kruh se uzavřel, překvapivě ho objevil a nainstaloval přímo pod mostem. Předčil ovšem všechna očekávání a kompaktní budku umístil jako vlaštovčí hnízdo. Tak, že si jí na první pohled ani nevšimnete.

general-Valencia-bridge-studio-Fernando-Abellanas-1050x748

„Koncept domečku (úkrytu) má pro mě velký význam už od dětství, kdy vyjadřuje určitou náladu neviditelnosti, bezpečí a zároveň možnosti pozorovat okolí,“ uvedl Fernando Abellanas

abellanas02-1050x700

Jenže ve městě si nepostavíte idylický stromový dům, nebo úkryt, který tvoří kořeny vyvráceného pařezu. Musíte hledat v panelových skružích, nádražních depech, prostě všude. A tak se v podstatě z nouze městského prostředí zrodil nápad kabiny pod mostem, která dokonale splňuje požadavek na správný úkryt - být schován a zároveň mít možnost pozorovat, co se děje kolem. Díky tomu autor logicky nechce prozradit přesné místo úkrytu, aby nebyl odhalen. Vyzradil pouze, že se nachází ve Valencii a pracuje na dalších takových tajných úkrytech.

caba¦a_perfil

Kde byste si svůj "domeček" postavili vy?

Refugiarse de la ciudad en la propia ciudad. from JoseMP on Vimeo.

FB stránka Fernando Abellana

Zdroj: thespace.com

 

 

Autor: red