Hotel zarůstající do pobřeží skrývá luxusní místo pro odpočinek

Nový hotel Solaz Los Cabos na pobřeží Mexika respektuje členění krajiny a zarůstá do svahů u pobřeží moře. Jedinečný kontext krajiny poskytl příležitost pro výstavbu nového hotelu, který má ambici stát se významnou stavbou pro celou zemi. Architektům se podařilo spojit genius loci s moderní architekturou. 

 

Přírodní prostředí poloostrova Baja California s polopouštní krajinou v odstínech okrové vytváří ostrý kontrast s tmavě modrou barvou Cortézova moře. Hotel Solaz pokrývá celkovou plochu 9,5 ha pobřeží, na kterém se rozkládají unikátní topografické útvary. Architektonický návrh nového hotelu se přizpůsobil prostředí díky použití organických forem různých objemů tak, aby se areál co nejvíce integroval do původní krajiny.

S ohledem na kopcovitý ráz krajiny architekti přistoupili k vybodování třech velkých zakřivených teras linoucích se od východu k západu, na které navazují další budovy kaskádovitým způsobem. Hosté si tak mohou užívat výhledy na moře plnými doušky v různých rovinách. 

Návštěvníci hotelu mají na výběr z 131 pokojů, 147 sdílených vil, 21 apartmánů a 18 apartmánů Beach Clubu. Součástí komplexu jsou i restaurace, lázně a další služby.

Sordo Madaleno Arquitectos je mezinárodně uznávaná architektonická společnost se sídlem v Mexico City. Základy této kanceláře položil v roce 1937 Juan Sordo Madaleno, průkopník moderní mexické architektury. Kancelář se výrazně podílí na utváření architektonického směru Mexika a v současné době spolupracuje s více než 100 odborníky z řad architektů, urbanistů a interiérových designérů.  

  • architekti: Sordo Madaleno Arquitectos
  • země: Mexiko
  • rozloha: 150000
  • realizace: 2018