BIG TIME. Výjimečná osobnost i snímek. Bjarke Ingels v hlavní roli

Zakladatel studia BIG, Bjarke Ingels, je natolik výjimečná osobnost, že kdyby nenavrhoval fantastické budovy, mohl by být filmovou hvězdouPosuďte v dokumentu Big Time.

Dny evrospkého filmu 2018 uvádly dokument Big Time o dánském architektovi Bjarke Ingelsovi. K vidění je ještě v Praze v kině Pilotů ve středu 11.4. v 17:30 a Hradci Králové v Bio Central 17.4. v 17:30.

Ingels ve snímku září (ač jde o dokument), stejně jako ve světě architektury. Fascinující, spektakulární příběh rozhodně nepostrádá emoce – podstatné je, že si z kina odnesete spoustu inspirace, životní energie a fascinace.

Takový je dokument o Bjarke Ingelsovi, architektovi, který kombinuje spalovny se sjezdovkami. Ingels patří nejen mezi přední dánské, ale i světové architekty.

Jeho návrhy vynikají popíráním tradičních konvencí a rozměrů. Mezi nejznámější stavby patří Amager Bakke, moderní spalovna odpadů v Kodani, fungující zároveň i jako lyžařská sjezdovka, nebo návrhy pro tzv. Two World Trade Center, budovu vznikající na místě zničeného Světového obchodního centra.

Dokument Big Time sleduje fascinující osobu architekta při práci i v jeho osobním životě a odhaluje pozadí vzniku jeho nejznámějších staveb.

Big Time

  • Režie: Kaspar Astrup Schröder
  • Sekce: €Docs
  • Stát: Dánsko, Finsko, Švédsko
  • 2017 / 90 minut
  • Režie: Kaspar Astrup Schröder
  • Hrají: Bjarke Ingels

Více na CSFD nebo na DEF.

Autor: Jiří Hloušek

Šéfredaktor blogu archSPACE je fotografem, textařem a obdivovatelem dobré architektury. Absolvent FSS MU – Mediální studia a žurnalistika.