Co umí chytrá příčka? Obraz, zvuk i dotykové ovládání

Kancelářské příčky byly donedávna takříkajích „hloupé“. Vrcholem evoluce bylo grafické ztvárnění povrchu případně jejich jistá mobilita. Až přidáním projekce, snímání dotyku, technologie zneprůhlednění a reproduktorů vznikla chytrá příčka SMART-i-WALL.
S evolučním krokem v oblasti příček přišla slavkovská společnost LIKO-S, která nedávno představila interaktivní příčku nazvanou SMART-i-WALL®. Sestává z designová příčky s průhledným sklem, které lze díky technologii LCD glass pracující s proměnou propustností světla z 85 procent zneprůhlednit.
Na sklo je poté možné promítat obraz ve v rozlišení FULL HD. Ovládání zajišťuje snímací technologie, která podporuje až 10 dotyků a rozpozná lidskou ruku i pero stylus. Příčka se tak může proměnit v digitální whiteboard.
Kromě obrazu nový typ příčky umí také hrát. Reproduktorem se stává celá plocha stěny a zvukový zážitek lze označit za překvapivě kvalitní i hlasitý včetně hlubokých basů.
Systém je řízen počítačem s platformou Windows, součástí je projektor s přední či zadní projekcí, obraz je kalibrován laserovým systémem s přesností 1 pixel. Rozsah vzdálenosti projektoru od stěny je 0,75 až 2,5 metru.
SMART-i-WALL je kompatibilní s příčkami typu OMEGAliko, MICRA I. a II. s maximální rozměry 3 x 1,75 m u prvně jmenovaného, u druhého typu je bez omezení.
Fotografie ukazují instalaci systému ve kanceláří vývojového centra LIKO-NOE společnosti LIKO-S ve Slavkově, která se probojovalo do finále soutěže Zasedačka roku 2016.
Více o vývojovém centru LIKO-NOE zde.