Výrazná barva fasády domu U tří řek prosakuje do interiéru ředěná sluneční září

Listopad 12, 2021 | autor: red | Foto: César Béjar

Bílý interiér domu lapá barvy jako čisté obrazové plátno a vytváří prohřátou proměnlivou atmosféru ke spočinutí.CULIACAN ROSALES, MEXIKO – Řadový dům na úzké parcele vystupuje výraznou růžovou masivní hmotou. Vnitřní prostor je důmyslně odcloněný od okolí, ale promyšlená práce se světlem jej zalévá barvami a dává pocit propojení s vnějškem.

Návrh i fotografie pořídil mladý architekt César Béjar. Rozhodl se vytvořit nejjednodušší dům ve čtvrti, prost ornamentů způsobených různorodostí materiálů, ale s jednoznačným monochromatickým charakterem.     

Na úzké, do hloubky protažené parcele navrhl stavbu s krytými terasami a dvorečky. Dopřávají klid a soukromí na vzduchu a přitom fungují jako světlovody do nitra domu. Interiér v bílé a bez textur hraje roli malířského plátna, na nějž se promítá růžová fasády prosvětlená sluncem a místy modulovaná komplementárními modrými tóny z malých okének. Uvnitř vzniká měkká, teplá atmosféra proměňující se v závislosti na fázi dne a počasí. 

Vertikálně domem Casa en Tres Rios prochází dva světlíky, jeden ustoupený ve druhém patře, jimiž se architektovi podařilo rozbil dojem sevřeného prostoru. Po vstupu vede pohled světlo přicházející shora a odhaluje nečekaný prostorový rozměr úzkého domu. 

César Béjar Studio

Autor: red