Print only what you need: Jak se pracuje v YSoftu

Budova brněnské softwarové společnosti YSoft nepochybně zaujme zvenčí malbou nazvanou “Print only what you need”, které pokryla přes 500 metrů čtverečních fasády od výtvarné intervence Very Popular Office a oslovených umělců. Jak její název napovídá, firma se věnuje tvorbě softwaru pro administraci tiskových úloh ve firmách po celém světě.

Autorem přestavby tuctové sériové dvoupodlažní haly jsou Projektil architekti. Ysoft požadoval výrazné řešení, které splní požadavek jak na reprezentativní sídlo, tak na extrémní rychlost rekonstrukce, na kterou byly dva měsíce.

Úkolem architektů bylo přetvořit tuctový prostor, který by mohl být kdekoli na světě, v přirozené propojení vnitřního a vnějšího světa. Tedy příjemný vstup do budovy, zároveň ale nabídnout zaměstnancům jistou uzavřenost důležitou pro kvalitu, soustředění, a týmového firemního ducha.

Místo pro přirozené světlo

Úprava interiéru je založena na přidání přirozeného světla, jež v uzavřeném prostoru haly vytváří výraznou a příjemnou atmosféru. Luxusní a zároveň levně světlo vytváří dvě atria na ose vstupu. Atria navázaná na vstup podporují výrazný dojem pro návštěvníka, který vidí do hloubky budovy a jeho pohled se směrem do dálky rozostřuje.

Okolo těchto dvou atrií s vysazenými břízami se pak přehledně uspořádává samotný provoz budovy. Atria tak pomáhají orientaci a jsou i centry budovy – světelnými krby – s výhledem do oblohy.

YSoft Corporation a.s.
Místo: Brno, areál Český technologický park, Královo pole
Architekt: Projektil architekti s.r.o.,Tomáš Bouma, Roman Brychta, Petr Lešek
Fasáda: Very popular office, Jaromír Hárovník, Filip Kraus, Jaromír Skácel, Ondřej Šorm, Jan Vytiska
Generální dodavatel: Šigut Stavby
Soutěž: 2011
Projekt: 2011-2012
Realizace: 2012 – 2 měsíce
Zastavěná plocha: 1183,4 m2
Užitná plocha: 1960,0 m2
Obestavěný prostor: 10716,5  m3
Náklady: 27 mil Kč

Foto Jiří Hloušek

2

3

4

5

6

7

8

9

Autor: red