Beton - výjimečný materiál pro výjimečné osobnosti

Beton je výjimečný materiál, surový, čistý a tvárný. Své uplatnění má nejen ve stavebnictví, ale stále více se prosazuje v interiérovém designu pod označením concrete design. Jak tvrdí jeho skalní příznivci z původně čistě stavebním materiálem lze pracovat jako s uměleckou hmotou.

Betonové artefakty vyniknou nejlépe díky své čistotě  jako solitéry, ale s trochou nadsázky, si můžete představit, že při příchodu domů odložíte kabát na betonový věšák, sednete si k betonovému stolu a z betonové mističky povečeříte polévku. Potom se přesunete do obýváku, pohodlně se uvelebíte v betonovém křesle a se sklenkou vína za poslechu oblíbené hudby si pro ještě lepší atmosféru zapálíte svíčky v betonovém svícnu. Přesvědčit se můžete například v restauraci Ginger & Fred v Tančícím Domě v Praze, kde studio Gravelli navrhovalo jídelní stoly.

ginger-a-fred-01-big

gravelli conrete table

Jídelní stůl s betonovou deskou, Gravelli

Designér Tomáš Vacek z firmy Gravelli dodává, že beton je v mnoha ohledech výjimečný materiál se silnými vlastnostmi, podobně jako lidé, kteří se nebojí jej přijmout v běžném životě. Jednou z  jeho originálních vlastností je jeho textura, která vytváří z každého kusu unikát a také možnost využití různých barevných mutací.

Zdroj a fotografie

 

 

 

 

 

 

Autor: red